Tiskové zprávy, rozhovory

Babovřesky nezahálí

Film Babovřesky 2  je aktuálně v kinech, ale tým Zdeňka Trošky a produkce Fénix Film nezahálí a začíná přípravy na natáčení pokračování této trilogie Babovřesky 3.

17. 5. 2014 štáb s "drbnami z Babovřesk" Janou Synkovou, Janou Altmannovou, Jindrou Kikinčukovou, Růženou Havlovou, Jarmilou Bursovou, Anastázií Perlíkovou, Jaroslavou Ulrichovou a samozřejmě v čele s režisérem Zdeňkem Troškou odletí na natáčení do Turecka, kde se bude natáčet část děje této letní komedie.

A aby se jim dobře a zdravě v letadle sedělo, spojili se s firmou Dynasit CZ s.r.o. a s produktem Dynasit, což je dynamicko- směrový polštář. Firma Dynasit se stala partnerem filmu Babovřesky 3 a již přemýšlí nad vytvořením limitované edice Dynasitu s logem filmu. Ti, kteří mají zdravotní problémy a nechtějí čekat na tuto limitovanou řadu, si mohou Dynasit v různém provedení objednat na www.dynasit.com

dynasit-babovresky3

Více informací v dokumentu


Návštěvnost filmu Babovřesky 2 a přípravy na Babovřesky 3

Pokračování úspěšné komedie Babovřesky, která lámala rekordy návštěvnosti v kinech, je již v kinech.

I přes některé objektivní důvody, které ovlivnily všeobecnou návštěvnost v kinech – olympiáda, jarní prázdniny, jarní počasí se stal film Babovřesky 2 nejnavštěvovanějším filmem od začátku roku 2014. Podle údajů distributora filmu spol. Falcon na něj přišlo 80 808 diváků. Na Slovensku měl film dokonce vyšší návštěvnost za první víkend, než Babovřesky 1.

Režisér Zdeněk Troška ale nezahálí a již začíná připravovat další pokračování komedie Babovřesky 3. Ta se bude z menší části natáčet v zahraničí, nicméně větší část děje bude opět realizována v jižních Čechách.

Více informací v dokumentu


Hokejky ve filmu Babovřesky 2

To, že si ve filmu Babovřesky 2 zahrají sami sebe slavní hokejisté, není už žádné tajemství. Jejich herecké výkony budou moci diváci posoudit již za pár dnů, a to od 20. února, kdy Babovřesky 2 vtrhnout do českých a slovenských kin.

Jak vlastně probíhalo natáčení, jak se vlastně někteří z nich dostali do hledáčku režiséra Trošky?

Více informací v dokumentu


Film Babovřesky 2 fandí olympiádě a má svůj dort BABOPUK

Komedie Babovřesky Zdenka Trošky okouzlila diváky. Veselý příběh o sportovně zdatném faráři a jeho krásné sestře, vesnických drbnách, popleteném starostovi a dalších figurkách z jihu Čech se dokonce stal nejnavštěvovanější filmovou komedií posledního desetiletí!

Více informací v dokumentu


Přípravy na Babovřesky 3 ...režisér Zdeněk Troška a část jeho štábu balí kufry

Pokračování úspěšné komedie Babovřesky, která lámala rekordy návštěvnosti v kinech, je již dokončeno. Režisér Zdeněk Troška ale nezahálí a již začíná připravovat další pokračování komedie Babovřesky 3. Ta se bude z menší části natáčet v zahraničí, nicméně větší část děje bude opět realizován v jižních Čechách.

Více informací v dokumentu


Padla poslední klapka komedie BABOVŘESKY 2.
A teď se těšte do kina!

V pátek 28. června padla v jižních Čechách poslední klapka nové české komedie Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2. I přes problémy, které počasí letos celému štábu a hercům připravilo, se podařilo za přispění všech vše v termínu a bez nutnosti přerušení natáčení zrealizovat. Teď se mohou milovníci českých komedií těšit na 20. února 2014, kdy film bude mít premiéru.

Více informací v dokumentu

Česko má nový hokejový tým: HC BABOVŘESKY!

Horáčková a její drbny zachraňují /jiho/český hokej

Česko má nový a zřejmě nejstarší hokejový tým na světě! Narychlo ho sestavily báby z Babovřesk pod vedením univerzální drbny Horáčkové. Patrony se stali slavní čeští hokejisté z NHL Voráček, Kovář, Pavelec, Tlustý a Smoleňák! To je góóóól,“ prohlásil režisér Zdeněk Troška, který jak sám přiznává, není odborníkem na sport a pořádně ani neví, jestli se hokej hraje na třetiny nebo poloviny.

Více informací v dokumentu


Hokejové hvězdy před kamerou Babovřesek 2

Jakub Voráček, Jakub Kovář, Ondřej Pavelec, Jiří Tlustý a Radek Smoleňák, pětice slavných českých hokejistů měla dnes první natáčecí den v pokračování nejúspěšnější české komedie desetiletí Babovřesky 2. Všichni, včetně štábu, pod režijní taktovkou Zdeňka Trošky se sešli v jihočeském Záboří. A i přes 36stupňové vedro pracovali, až se z nich doslova kouřilo.

Více informací v dokumentu


Rozhovor: Veronika Žilková

Veronika Žilková patří k těm herečkám, které jsou naprostými profesionálkami a dokáží takzvaně zahrát cokoli a stále jim to divák věří. V pokračování komedie Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2, opět hraje paní starostovou Stehlíkovou, ala vesnickou „Lady Gaga“. Roli v možná budoucí trilogii přijala nejen proto, že má velký smysl pro humor a ráda se směje, ale protože má ráda pohodu a dobrou náladu při práci. A jak sama prozrazuje - s Troškou se cítila jako v pohádce.

Více informací v dokumentu


V plné mokré polní!

Babovřesky 2 hlásí zvýšnou povodňovou pohotovost!

Českou republiku sužují vytrvalé deště a povodně. Extrémní počasí se nevyhnulo ani jižním Čechám, kde štáb Zdenka Trošky natáčí již desátý den komedii BABOVŘESKY 2. V tomto období vzniká hned několik českých filmů. A právě extrémní podmínky prověří profesionalitu a připravenost filmařů.

Více informací v dokumentu TZ


Na place lítaly facky!

Už se perou, velebnosti? Kikinčuk chytil Trošku pod krkem!

Týden po zahájení natáčení pokračování komedie BABOVŘESKY, s pořadovým číslem 2, se situace na place v jižních Čechách vyostřila. Špatné počasí, málo sluníčka, stres, nízké teploty udělali své. Padla jedna facka, druhá facka a strhla se mela. Dokonce štáb zažil situaci, kdy režiséra napadl člen hereckého štábu. Konkrétně herec Pavel Kikinčuk, hrající starostu Stehlíka chytil pod krkem režiséra Zdeňka Trošku… Tohle prostě nikdo nečekal!

Více informací v dokumentu TZ


Zdeněk Troška měl před natáčením filmu BABOVŘESKY 2 pracovní večeři s hokejisty

„Sešli jsme se hlavně proto, abych klukům řekl, že točíme klasickou, krásnou, českou – jihočeskou komedii. Protože se někde psalo, že v pokračování Babovřesků budou hokejisti nazí. Tak to není pravda, žádná nahota tam nebude. A pak taky, abychom se lépe poznali, řekli si nějaké detaily. Večeře byla nejen skvělá, co se jídla týkalo, ale úžasná atmosféra, a to je pro mne a věřím pro nás všechny důležité," prozradil Zdeněk Troška.

A jak že bude role Jakuba Kováře, Jakuba Voráčka, Ondřeje Pavelce, Radka Smoleňáka a Jiřího Tlustého vypadat?

Více informací v dokumentu TZ


Padla první klapka nové komedie režiséra Zdeňka Trošky BABOVŘESKY 2 ...na faře

Absťák po komedii Babovřesky, která uchvátila diváky napříč generacemi, a stala se nejnavštěvovanějším českým filmem (přes 750 tisíc diváků v ČR a SR), může jejím fanouškům zmírnit následující informace. V jihočeském Pištíně na Českobudějovicku padla v pátek 24. 5. 2013 ráno první filmová klapka snímku Babovřesky 2 pod režijní taktovkou Zdeňka Trošky.

Více informací v dokumentu TZ