Rozhovor s Pavlem Kikinčukem

kikincuk-rozhovor

Pavle, hrajete v Babovřeskách starostu, jak se Vám tato role zamlouvá?
Je to tak trochu role záporná a jak je známo, ty se vždycky hrají líp, alespoň mně osobně. Snažím se ale starostu zahrát tak, aby byl něčím sympatický. Že je to spíš nešťastník, který se dostává do problémů a snaží se je vyřešit po svém, což se mu málokdy podaří a ač má slabiny, v jádru si myslím, že to tak špatný člověk není. Ostatně o tom se přesvědčíte v druhém díle.

V loňském roce, když se točila „jednička", jste si se Zdeňkem Troškou a ostatními tak nějak slíbili, že se sejdete do roka a do dne na dvojce. Věřil jste tomu?
Ano věřil. Tušil jsem, že tato komedie bude mít úspěch. Je totiž něčím blízká lidem, na nic si nehraje, je přímočará a jasná. Navíc z ní vyzařuje letní pohoda a diváci se v některých situacích sami vidí anebo se v nich někdy sami ocitli, i když je vše ve filmu řešeno s nadsázkou-je to přece komedie.

Jak vnímáte obrovský úspěch Babovřesek?
Jako všichni ostatní, mám obrovskou radost a pevně doufám, že i pokračování bude neméně úspěšné.

Co reakce Vašeho okolí, kolegů, přátel na Vaši roli v komedii?
Já osobně, jsem se setkal jen s kladnými ohlasy, jen někteří mi říkali, že netušili, že jsem takový „vyčůránek"- mysleli tím samozřejmě postavu starosty, tedy alespoň doufám.

Jak se Vám hraje s Veronikou Žilkovou, coby vaší manželkou?
Výborně! Veronika je skvělá herečka a kominda. Navíc jsme kolegové v Činoherním klubu, kde jsme spolu hráli v několika komediích.

Vaše žena, Jindřiška Kikinčuková hraje v komedii jednu z drben – Boženu Němcovou, co má pořád rýmu. Nemrzí Vás, že nehrajete přímo spolu?
Nemrzí, zahrajeme si spolu dost v soukromém životě, ale i v našem plzeňském divadélku PLUTO. Myslím, že tento názor je oboustranný.

Prý jste vloni Jindřišku, když ji k Vám přivedli, ani nepoznal. Už jste se z toho šoku vzpamatoval?
Máte pravdu. Byla to ťafka, když jsem ji spatřil poprvé v přestrojení za babku. Alespoň vím, jak bude vypadat za 20 let.

V Babovřeskách 2 se objeví i Vaše dcera?
Ano, hraje tam vnučku vedoucí drbny Horáčkové, která ji chce provdat za bohatého hokejistu.Prozradíte něco maličko z vývoje role v druhém díle Babovřesek?
Jen snad to, že starosta se vyvíjí, ale jakým směrem neřeknu. Snad jen, že se diváci mají v druhém díle Babovřesek na co těšit.

Myslíte si, že se řada věcí ze skutečného života opravdu dá s těmi z filmu srovnávat?
Určitě. Myslím,že jsou tam věci velice poplatné a aktuální dnešní době.

Máte už nějakou oblíbenou hlášku?
Tak asi: Máte tu štěnici velebnosti, odposlech přerušen.

Nějaký veselý zážitek, veselou historku z loňského natáčení?
Těch veselých zážitků tam byla spousta. Například, jak mě Veronika Žilková nakope, ale teď si tak uvědomuju, že pro mne to tak veselý zážitek nebyl.

Co Vás kromě natáčení v létě čeká?
V červenci hraju v Shakespearovských slavnostech otce Kateřiny-Babtistu ve „Zkrocení zlé ženy".

Jak funguje Divadlo Pluto, které v Plzni s manželkou provozujete?
Zatím funguje a doufejme, že fungovat nadále bude. Vše záleží na financích.

Jsou někteří herci v Babovřeskách právě z Divadla PLUTO?
Ano, jsou. Moje žena, tři vnučky, kontrolor Dodo, sestra Glorie a biskup. Režisér a náš dobrý kamarád Zdeněk Troška je totiž častým hostem Divadla PLUTO a má ho v oblibě.

Text: René Kekely