Rozhovor s Lukášem Langmajerem

lukas-langmajer

Herec Lukáš Langmajer hraje v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky I a nyní i II mladého faráře s trochu komickým jménem. Svou roli si užívá a je rád, že jej režisér právě do ní obsadil. Jak říká, doufá, že se před kamerou zase všichni sejdou do třetice všeho dobrého.

Po roce jste se vrátil do jižních Čech, kde jste se Zdeňkem Troškou natáčel pokračování komedie Babovřesky 2. Jaké jsou Vaše pocity?
Věčná škoda jen nezbedného počasí. Vše by jinak proběhlo v tempu poklidném, jak je v právu přisuzováno Zdeňkovi Troškovi.

Když se točila jednička, přemýšlel jste a odhadoval jste, že by mohla být i dvojka?
Neb je známo, že Zdeněk točí díly tři, trochu jsem doufal a zhruba v půli natáčení začal i věřit, že tomu tak bude. Co čert nechtěl, je tomu tak.

Vaše role faráře s trochu netradičním jménem u některých lidí vyvolala rozpaky. Vy sám, zaznamenal jste nějaké názory, případně třeba, neutahovali si z Vás kamarádi, kolegové?
Lidé, které těší filmy Zdeňka Trošky, jsou potěšeni setkáním. Lidé, kteří se posmívat chtějí, prozradí, že se taky koukají.

Jakým směrem se Vaše role v Babovřeskách 2 bude ubírat? Můžete naznačit?
Bude to zajímavý vývoj faráře Petra... nechte se překvapit...

Co myslíte, sejdete se se Zdeňkem Troškou a kolegy zase příští rok a budete spolupracovat na třetím dílu?
Zdá se, že ano. Diváci to chtějí. Budu jen rád, když se svezu s úspěchem filmu a svojí polívčičku si trochu ohřeju.

Jak moc snadno či naopak obtížně se Vám dělá komediální žánr?
Jsem herec a je mojí povinností, když jsem se na to dal, zvládnout co mi bude dáno. Ovšem ať posoudí divák sám, jak mi to jde.Jste tatínkem ročního syna, jak si to užíváte a vzhledem ke své profesi, jak moc můžete trávit s rodinou čas?
Tatínkem jsem více jak rok, tedy to už tak čerstvé není. Ovšem to, že chci svůj čas trávit co nejvíce s lidmi s kterými je mi dobře, na tom se nic nemění.