Rozhovor s Lucií Vondráčkovou

Babovresky Vondrackova 1Lucie Vondráčková je nejenom zpěvačka, ale také herečka. V prvním díle Babovřesek si zahrála Ivanu, sestru faráře (Lukáš Langmajer). Ve stejném duchu pokračuje i ve dvojce. Na to, jak se jí hrálo, jak se jí spolupracuje se Zdeňkem Troškou a jak vidí případné další pokračování, jsme se maminky ročního Matyáše a manželky hokejisty Tomáše Plekance zeptali.

Lucko, opět po roce jste natáčela pokračování komedie Zdeňka Trošky Babovřesky. Jaké máte pocity?
Byla jsem v Kanadě, teď jsem tady. Na premiéře filmu jsem byla. A mám radost, že si diváci udělali čas a zašli po dlouhé době na něco do kina.

Vy jste vloni prohlásila, něco ve smyslu, že pokud komedie bude úspěšná a Zdeněk Troška bude točit dvojku, že do toho zase jdete. A že chcete, aby byla dvojka, protože jste měla ty nejúžasnější prázdniny. Splnil se Vám tak sen?
Tak napůl. Moc se letos na natáčení neohřeju, protože zároveň jedu turné, ale těch par dni bude zas určitě moc fajn!Bude mít ve dvojce Vaše postava Ivany nějaký vývoj?
Co se lásky týče, tak moc ne. V lásce teď poplave jiná postava... Ale víc neprozradím.

A co herecky pro Vás takhle postava znamená? Ztotožnila byste se s ní v něčem?
Není to žádná Desdemona nebo postava z Čechova. Nemusí řešit žádné existenciální otázky. To já v životě řeším dost, takže jsem si v kůži Ivany ráda oddechla. Někdy je to tak lepší a osvobodí vás to.

Jaké byly reakce po uvedení Babovřesek do kin z Vašeho okolí od fanoušků, rodiny a podobně?
Myslím si, že ten film celkově přinesl v dlouhé zimě takovou fajn letní náladu a atmosféru. Kdo se přišel odreagovat, byl myslím spokojen a třeba přišel i znovu. A kdo chtěl umění, šel do vedlejšího sálu na Annu Kareninu.

A co některé kolegyně herečky, zpěvačky, nezáviděli Vám tu pohodu při natáčení se Zdeňkem Troškou a jeho týmem?
To bych neřekla. Na každého čekají jeho typy roli a tahle byla, jak malovaná pro mne. Ostatní točí zase své příběhy...

Nazpívali jste s Pepou Vágnerem i ústřední písničku S láskou nám je líp. Jak moc se písnička ujala?
Je příjemná, letní, na nic si nehraje. Dala jsem jí i na CD Oheń, za kterou jsem převzala Zlatou desku, takže ta se ujala perfektně. A jak se písnička ujme dál, ukáže až čas. Třeba Strach se mezi lidi pořádně dostal až po pěti letech.

Přála byste si opět si udělat krásné léto a v příštím roce natáčet Babovřesky III.?
Bylo by fajn, kdyby se líbila i dvojka. Záleží na divácích.

Hodláte zase ve volných dnech mezi natáčením cestovat po jižních Čechách, nebo chystáte se někam na dovolenou?
To nehodlám. Nedělala jsem to ani loni. V Netolicích je tak pěkně, že jsme nikam cestovat nemuseli. A letos žádné volné dny nemam. Byla jsem na turné s Michalem Davidem, mj. i v jižních Čechách, v Táboře a bylo to hrozně prima. Přijela i část štábu nás podpořit.

Zimu jste vesměs strávila s manželem Tomášem Plekancem a malým Matyášem v Kanadě, máme tady jaro, téměř léto. Jaké období máte nejraději?
Nejradši mám přípravu na Vánoce. Od ledna už se nemůžu dočkat, až zase přijde říjen...

Když náhodou nic nemusíte, jak vypadá nebo by měl vypadat Váš ideální, třeba relaxační den?
Plavání, knížky, grilováni, rodina, kamarádi, jahody čerstvé, nebo si lehnu do trávy a Matyáš mi skáče na hlavu...

Text: René Kekely